Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Spotkajmy się w Radwankowie Szlacheckim w sobotę 2 IX godz 16

Pod koniec sierpnia przypada 73-rocznica krwawych walk żołnierzy III Batalionu II Pułku I Dywizji Wojska Polskiego im. Tadeusza Kościuszki o przyczółek na wyspie wiślanej w rejonie Radwankowa Szlacheckiego, podczas których zginęło ponad 180 polskich żołnierzy.

Dlatego spotkajmy się przy pomniku w Radwankowie Szlacheckim w SOBOTĘ 2 WRZEŚNIA 2017 r. w godzinach 16:00-18:00

W programie imprezy przewidujemy:

  • przypomnienie historii walk, które rozegrały się na tym terenie w okresie II Wojny Światowej
  • odsłonięcie wystawy dokumentującej historię walk (fotografie, eksponaty wojskowe)
  • złożenie kwiatów przy pomniku
  • apel pamięci i minuta ciszy za poległych żołnierzy
  • w tym roku proponujemy bogatą oprawę muzyczną: występ zespołów ludowych „Wiejskie Klimaty” i „Karczewscy Sołtysi”, występ utalentowanej młodej śpiewaczki Aleksandry, akompaniament zespołu muzycznego „APLAUZ BAND”, oraz udział kadetów Liceum Ogólnokształcącego Ochrony Granicy Państwowej w Górze Kalwarii
  • Uroczystość w części nieformalnej zakończy piknik-ognisko, /przygotowane przez radę sołecką i sponsorów/ przewidziany: grill, kiełbaski, degustacja miejscowych owoców i warzyw przy muzyce: do słuchania i do tańca.

ORGANIZATORZY: Rada Pow. SLD w Otwocku, Koło SLD w Sobieniach-Jeziorach , Koło nr.61 Żołnierzy WP w Górze Kalwarii, sołtys Radwankowa Szlacheckiego p. Mariola Pyza, przy współpracy Wójta Gminy Sobienie Jeziory p. Stanisława Wirtka.

Jest to już piąte spotkanie zainicjowane przez naszego partyjnego kolegę Gerarda Wołodźko. I pomimo śmierci Gerada uroczystości patriotyczno-rocznicowe w Radwankowie Szlacheckim kontynuujemy.

w imieniu organizatorów

przewodnicząca RP SLD w Otwocku
Lucyna Rutkowska

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem