Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

„Czy demokracja i prawa człowieka są zagrożone?”

Porozmawiają o skoku na sądy. Najpierw Trybunał Konstytucyjny, organy ścigania i media publiczne. Teraz PiS próbuje podporządkować sobie sądy. O tym, w jaki sposób działania obozu władzy przełożą się na stan demokracji i prawa jednostek, już 27 kwietnia będą dyskutować eksperci w ramach trzeciej debaty „Klubu Trybuny” w Otwocku.

Każda debata w ramach „Klubu Trybuny” w Otwocku dotyczy najbardziej aktualnych problemów.W spotkaniach z udziałem licznej publiczności biorą udział znane z pierwszych stron gazet osobistości życia publicznego. Podczas pierwszej debaty dyskutowano na temat konieczności utrzymania kompromis u aborcyjnego. Tematem przewodnim drugiej debaty była nieodpowiedzialna reforma edukacji.

W ostatnim czasie z oburzeniem obserwujemy bezpardonowy atak na sądy i niezawisłość sędziowską oraz próbę podporządkowania sobie przez polityków wymiaru sprawiedliwości pod płaszczykiem zmian w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa – mówi Lucyna Rutkowska, przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Otwocku. – Od wybitnych ekspertów chcemy dowiedzieć się, w jakim stopniu wprowadzane przez rząd zmiany mogą zagrozić stanowi demokracji i prawom człowieka w Polsce – dodaje przewodnicząca.

Tym razem w gronie prelegentów znajdą się: Danuta Przywara – działaczka społeczna, socjolog, współzałożycielka Komitetu Helsińskiego w Polsce, odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz sędzia Waldemar Żurek – rzecznik prasowy i członek Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.

Debata „Czy demokracja i prawa człowieka są zagrożone” odbędzie się w czwartek 27 kwietnia w Kawiarni Klubowej w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 1. Początek spotkania, otwartego dla wszystkich zainteresowanych, zaplanowano na godz. 18.

W.D

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem