Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Posiedzenie Rady Wojewódzkiej SLD

Posiedzenie Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD w Olsztynie z udziałem Sekretarza Generalnego SLD Marcin Kulasek.

Tematem przewodnim Wybory Samorządowe 2018.

Przypominamy tezy do programu wyborczego na Warmii i Mazurach:

 

  1. Jutro Warmii i Mazur to pełna więź ekonomiczna i komunikacyjna z całą Polską, Unią Europejską i wszystkimi partnerami gospodarczymi Europy i Azji, w tym z Obwodem Kaliningradzkim , wznowienie oraz rozszerzenie MRG, wspieranie projektu przekopu Mierzei Wiślanej.

  1. Szkoła otwarta na nowoczesne myślenie, świecka, wychowująca w duchu patriotyzmu, stojąca na straży wartości europejskich.Potencjał naukowo-badawczy regionu oparty o uczelnie wyższe i Parki Naukowo-Technologiczne.

  1. Nowoczesne i efektywne rolnictwo, ekologiczna produkcja rolna oraz optymalizujące odłowy rybactwo śródlądowe połączone z wykorzystaniem regionalnych programów operacyjnych, gwarantem rozwoju obszarów wiejskich województwa.

  1. Sprawnie działające Samorządy odzwierciedleniem oczekiwań i potrzeb mieszkańców, a szerokie konsultacje społeczne i współpraca z organizacjami pozarządowymi wyrazem pełnej samorządności gmin.

  1. Podstawowa opieka zdrowotna zapewniająca bezpieczeństwo medyczne oraz umożliwiająca skuteczny dostęp do lecznictwa specjalistycznego, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób w tzw. wieku senioralnym i osób niepełnosprawnych.

  1. Pomoc rodzicom pracującym poprzez zapewnienie bezpłatnej opieki nad dzieckiem w żłobkach, przedszkolach i świetlicach szkolnych.

  1. Turystyka, sport, infrastruktura, ekologia i ochrona przyrody służąca zarówno mieszkańcom województwa jak i turystom.

  1. Wspieranie aktywności młodzieży wymogiem myślenia o przyszłości polskiej samorządności i demokracji.

  1. Uznanie dorobku pokolenia odbudowy kraju ze zgliszczy II Wojny Światowej, z równoczesnym uszanowaniem miejsc pamięci minionego okresu oraz aktywne działanie na rzecz faktycznej i apolitycznej prawdy historycznej.

  1. Przestrzeganie demokratycznych zasad funkcjonowania państwa w oparciu o obowiązującą Konstytucję RP.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem