Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kolejny istotny punkt naszego programu...

Kolejny istotny punkt naszego programu...

5. Mieszkalnictwo komunalne: Wrocław buduje, a nie tylko sprzedaje.

Lokatorzy wrocławskich mieszkań komunalnych od 1 lipca 2017 roku płacą wyższy czynsz (podwyżka z 6,9 zł na 7,6 zł / m2). Nie godzimy się na to, żeby zwiększone wydatki z miejskiej kasy pokrywać kosztem najbiedniejszych mieszkańców Wrocławia.

145 mln zł rocznie – tyle średnio wynoszą wpływy do budżetu miasta z tytułu czynszów najmu lokali komunalnych i socjalnych, sprzedaży mieszkań na przetargach miejskich i sprzedaży mieszkań najemcom z bonifikatą. Niestety suma ta nie jest w całości przeznaczana na gospodarkę komunalną.

Od połowy 2013 roku we Wrocławiu nie wybudowano ani jednego nowego mieszkania komunalnego. I nie można tego wytłumaczyć wydatkami na remonty zasobu komunalnego, ponieważ miasto w ostatnich pięciu latach wydawało na ten cel od 30 do niespełna 45 milionów złotych rocznie.

Obecnie 1800 uprawnionych osób oczekuje na mieszkanie komunalne we Wrocławiu. Jest to – w naszej ocenie – wielkie zaniedbanie rządzących Wrocławiem.

Sojusz Lewicy Demokratycznej sprzeciwia się takiej polityce mieszkaniowej wrocławskiego magistratu dotyczącej mieszkalnictwa komunalnego. Postulujemy wydatkowanie całości wpływów z czynszów najmu i sprzedaży mieszkań komunalnych na remonty oraz budowę nowych mieszkań w zasobie komunalnym. Sprzeciwiamy się przeznaczaniu tych przychodów gminy na inne cele.

Postulujemy również ograniczenie sprzedaży mieszkań komunalnych na wolnym rynku, tj. w trybie przetargowym.

Postulujemy także przekształcenie istniejących i pozostających w zasobie komunalnym pustostanów na mieszkanie komunalne.

Zrównoważony rozwój miasta to również dbałość o dach nad głową dla jego najsłabszych mieszkańców. Uważamy, że najwyższy czas poważnie podejść do mieszkalnictwa komunalnego we Wrocławiu, bo miasto ma w tym obszarze ogromne zaniedbania.

Więcej na: www.wroclawniebuduje.pl
 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem