Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kolejny punkt naszego programu... Wrocławska kultura bez wykluczeń.

Kolejny punkt naszego programu...

7. Wrocławska kultura bez wykluczeń.

Uważamy, że mieszkańcom Wrocławia należy ułatwiać dostęp do kultury. Chcemy miasta ludzi kulturalnych. Chcemy, żeby każdy – niezależnie od stanu swoich finansów - kto chce korzystać z dóbr kultury, miał zapewnioną taką możliwość. W rozwiniętym społeczeństwie kultura, sztuka nie mogą być ekskluzywne, dla wybranych. Mają być inkluzywne, dla wszystkich.

Dlatego proponujemy - dla mieszkańców Wrocławia, którzy rozliczają PIT we wrocławskich urzędach skarbowych oraz dla rodzin z dziećmi – dwa razy w roku darmowe wejście do instytucji kultury lub takich miejsc jak zoo, ogród botaniczny, wrocławski park wodny lub na wybrane zawody sportowe organizowane przez kluby sportowe, które otrzymały w danym roku budżetowym dotację z budżetu miasta.

Powyższe uprawnienie będzie można uzyskać dzięki systemowi URBANCARD, tj. po okazaniu kary URBANCARD Premium i zarejestrowaniu skorzystania z uprawnienia. Przypominamy, że URBANCARD Premium może uzyskać każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego w jednym z właściwych dla miasta Wrocławia urzędów skarbowych, która np. nie posiada Wrocławskiej Karty Miejskiej. Kartę URBANCARD Premium może uzyskać również dziecko do 18. roku życia, którego przynajmniej jeden z rodziców jest posiadaczem statusu Premium na imiennej karcie URBANCARD lub URBANCARD Premium.

Chcemy również wprowadzenia SREBRNEJ URBANCARD dedykowanej dla wrocławianek i wrocławian powyżej 65. r. ż. SREBRNA URBANCARD przejęłaby, ale i rozszerzyła uprawnienia z istniejącej Karty Seniora, a także uprawniała do darmowych przejazdów MPK (o czym mowa w pkt. 1).

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem